Купую те, що бачу, або Вигляд з вікна як чинник ціноутворення об'єкту нерухомості

Опубліковано: 14.06.2013

Вигляд з вікна «Вдало одружився? – Немає, вікна в двір». Цей нехитрий жарт одеського розливу свідчить, що навіть за часів радянських однотипних коробок вигляд з вікна був значущим критерієм житла. Правда, тоді вибирати особливо не доводилося – яку квартиру дали, в такій і жили. Ринкові відносини диктують зовсім інший підхід. Якщо для покупця так важливо «що показує вікно», означає за це потрібно брати гроші. Втім, вартість вигляду з вікна визначає не тільки затребуваність з боку майбутніх мешканців будинку – пояснює директор девелоперської компанії «Прайм Бізнес Груп» Тетяна Донська.

- Яку роль в ціноутворенні, на вашу думку, грає видова характеристика квартири?

- Багато що залежить від сегменту. Очевидно, що в економ-класі пріоритетним критерієм для покупця є, в першу чергу, ціна квадратного метра. Проте, як показав аналіз маркетингової служби компанії «Прайм Бізнес Груп», будівельні компанії, які працюють в сегменті бюджетного житла, так само роблять ставку на вдаліший вигляд з вікна. В Одесі найбільш «рейтинговий» вигляд – це, звичайно, море. Зокрема, в найбільшому одеському «спальному» районі – Суворовському (житлмасив Котовського) - спочатку середня вартість квартир первинного фонду нижче мінімуму на 20%, ніж в інших районах. Проте вигляд на море компенсує цю різницю. Враховуючи, що видові характеристики, як правило, поліпшуються із збільшенням поверху, різниця між квартирою на другому поверсі з виглядом в двір і квартирою на дев'ятому з виглядом на море може скласти 20-30%. Це стосується тільки морського вигляду. Що стосується, порівняння інших видів (двір, зелена зона і ін.) тут різниця буде не такою значною.

- Таким чином, виходить, що видова характеристика важлива для квартир будь-якого сегменту – економ, бізнес, преміум.

- Поза сумнівом, чим вищий клас об'єкту нерухомості, тим більш значну роль мають супутні чинники, у тому числі і вигляд з вікна. І тим придирчивіші покупці. У тому, що видова характеристика – один з основних пріоритетів, ми переконалися на прикладі нашого об'єкту – житлового комплексу «Париж». У нього дуже вдале розташування – Французький бульвар, який поєднує в собі переваги прибережної зони і історичного ареалу. По суті, в квартирах ЖК «Париж» немає поганого вигляду з вікон: з одного боку відкривається прекрасний огляд моря, з іншого – вигляд на місто. При проектуванні будівлі ця перевага була підкреслена панорамними вікнами.

Продовження:   В Одесі найвигідніше будувати житлові комплекси біля моряЦе зацікавить

» В Одесі найвигідніше будувати житлові комплекси біля моря
» Перепродаж миттю
» Чи безпечно купувати off-plan в Дубаї?
© Copyright 2013 Нерухомість: котеджі, будинки, квартири