Лондон — ринок продавця, а не покупця: розповідає покупець нерухомості

Розмовляв: Ростислав Чебикін
Опубліковано: 19.06.2013

Надія Комарова — співробітниця британського відділення крупного міжнародного банку. Весною 2012 року Надія купила квартиру в центрі Лондона.

— Надія, як ви опинилися в Лондоні?

— Раніше я жила в Москві, але потім переїхала до Великобританії. Декілька років вчилася тут, тепер працюю в Лондоні. Я живу тут по робочій візі.

— До того, як купити власну квартиру, ви орендували житло? Скільки воно коштувало?

— Я змінила декілька знімних квартир в різних районах Лондона, в основному в центрі. Це були однокімнатні квартири (one-bedroom), оренда коштувала 1500 – 2000 фунтів стерлінгів в місяць.

Думаю, можна було знайти житло дешевше, але не в таких хороших районах і далі від центру.

— Де знаходиться квартира, яку ви придбали?

— Між станціями «Вікторія» і «Пімліко», ще там неподалеку «Слоун-сквер». Цей район вважається географічним центром Лондона. Квартира невелика, 50 квадратних метрів, в будинку середини XIX століття. Ця біла чотириповерхова будівля вікторіанської епохи, в Лондоні такі будинки дуже популярні.

Район Пімліко зручний тим, що там все близько, усюди зручно добиратися. До Сіті, де я працюю, - всього 20 хвилин на метро.

— Скільки коштувала ваша квартира? Чи користувалися ви іпотекою?

— Квартира обійшлася в 400 тисяч фунтів. Половину суми я заплатила відразу, на решту половини оформила кредит під 3,5 % річних. Брати кредит в Лондоні зручно, тут дешеві гроші.

— Ви шукали житло через Інтернет?

— Так, перш за все я користувалася сайтом PrimeLocation, це найкрупніший ресурс по лондонській нерухомості. Ще є Zoopla, там можна знайти інформацію про більшість квартир: коли по них були операції, скільки коштувала квартира, скільки часу продавалася, наскільки виросла в ціні за той або інший період.

— Чи легко було знайти відповідну квартиру?

— Я б сказала, що ні. У Лондоні важко знайти житло, тому що попит набагато перевищує пропозицію. Я не відразу повірила, коли мені говорили, що це ринок продавця, а не покупця, - але насправді так і є. Цікаві квартири йдуть швидко, покупці рідко торгуються. В основному люди готові платити ціну, яку просить продавець, або навіть пропонувати більше.

Продовження:   Я шукала квартиру біля півроку — це тут вважається дуже швидкоЦе зацікавить

» В Одесі найвигідніше будувати житлові комплекси біля моря
» Перепродаж миттю
» Чи безпечно купувати off-plan в Дубаї?
© Copyright 2013 Нерухомість: котеджі, будинки, квартири