Штучний архіпелаг The World в Дубаї — світ в мініатюрі для міжнародної еліти

Автор: Максим Любімов
Опубліковано: 19.06.2013

Будівельний ринок Дубая вважається одним з найжвавіших у світі. Місцева нерухомість популярна як серед громадян ОАЕ, так серед іноземних інвесторів. Особливо швидко розкуповуються квартири і вілли з виглядом на Персидську затоку. Проте через велику кількість будівельних проектів в береговій зоні протяжністю в 72 км майже не залишилося ділянок для нових будівель. Щоб задовольнити попит, що росте, на елітну нерухомість, деякі компанії ідуть на реалізацію незвичайних проектів: так, в 2006 в затоці з'явився штучний острів Пальма-Джумейра, в 2009 — Пальма-Джебель-Алі. Через високі витрати на будівництво ціни на нерухомість в затоці найвищі в країні: так, квартира площею 279 м2 на Пальма-Джумейра коштує близько 1,8 млн. євро. Але не дивлячись на дорожнечу житло на островах має хороший попит.

Ще одне великомасштабне будівництво у водах Персидської затоки — штучний архіпелаг The World, розташований в 4 км від побережжя. Проте тут все складається не так вдало, як в інших аналогічних проектах.

Ідея створення архіпелагу, який з висоти пташиного польоту схожий на карту світу, належить правителю Дубая шейху Мохаммеду бен Рашиду аль-Мактуму. Спочатку проект припускав будівництво великих островів, що повторюють контури всіх світових континентів. Проте великі ділянки суші складно продати, тому було вирішено зробити 300 островів площею від 23 до 84 тис. м2. Будівництво The World почалося в 2003 році, реалізація проекту була доручена дубайській компанії Nakheel, яка спеціалізується на зведенні штучних островів.

Виклик інженерам

Найдешевший матеріал для створення штучних островів — пісок. Проте той, що лежить в пустелі, використовувати було не можна: він легко розмивався водою, забруднюючи навколишнє середовище. Тому було вирішено брати грубозернистий морський пісок з дна Персидської затоки і зсипати його на ділянках будівництва. Щоб коректувати контури острів, інженери використовували систему GPRS.

Щоб пісок не розмивало морськими течіями, інженери склали з багатотонних валунів хвилеріз завдовжки 26 км і заввишки 4 метри. Споруда на північній стороні The World здатна витримати натиск хвиль заввишки до 2 метрів. Проте ця консрукция породила іншу проблему: циркуляція вод усередині архіпелагу сповільнилася, що могло привести до заболочування акваторії. Рішення виявилося простим — в хвилерізі були прориті канали, крізь які поступала свіжа морська вода. Додатково були поглиблені канали між островами.

Продовження:   Світ в мініатюрі для міжнародної елітиЦе зацікавить

» В Одесі найвигідніше будувати житлові комплекси біля моря
» Перепродаж миттю
» Чи безпечно купувати off-plan в Дубаї?
© Copyright 2013 Нерухомість: котеджі, будинки, квартири