Світ в мініатюрі для міжнародної еліти

Автор: Максим Любімов
Опубліковано: 19.06.2013
Початок:  Штучний архіпелаг The World в Дубаї — світ в мініатюрі для міжнародної еліти

У квітні 2004 року над водою з'явився перший острів, що одержав назву «Дубай», в грудні 2006 архіпелаг був готовий на 90 %. Деякі острови шейх Мохаммед подарував відомим особам: наприклад, Міхаель Шумахер одержав свій шматок суші в районі «Антарктиди», де збирався побудувати трасу для картингу.

Щоб обзавестися власним шматочком суші в Персидській затоці, покупці платили від 10 до 45 млн. доларів. Проте придбати острів в The World може не кожен: керівники Nakheel щорічно розсилають запрошення вибраним представникам світової еліти. Є дані, що Бред Пітт і Анджеліна Джолі придбали «Ефіопію».

У грудні 2008 було розпродано 70 % островів, серед яких «Ірландія», «Туреччина», «Китай», «Сибір» і майже весь «Європейський регіон». Примітно, що інвестори купували острови, представляючі їх рідні країни і регіони: росіяни скуповували всю «Росію».

Острови продаються із збитком

У багатьох інвесторів виникли труднощі при забудові куплених островів. По-перше, позначилися наслідки фінансової кризи. По-друге, важливим чинником стала відсутність транспортного сполучення з материком. Підвозити матеріали на острови доводиться по воді, що досить проблематично і приводить до дорожчання будівництва.

Через виниклі проблеми деякі власники вирішили позбавитися своїх островів. Так, в листопаді 2012 підприємець індійського походження Вакіл Адмед Азмі продав острів «Ліван» площею 39 тис. м2 за 9,5 млн. доларів, що на 6,8 млн. менше ціни покупки.

Новий власник купив не тільки острів, а також обзавівся елітним курортом Royal Island Beach Club, будівництво якого обійшлося індійському бізнесмену в 16,3 млн. доларів. Експлуатаційні витрати виявилися дуже високими, тому Вакіл Адмед Азмі вирішив продати і нерентабельний курорт.

Якщо найближчими роками буде налагоджене транспортне сполучення між архіпелагом і материком, то ситуація зміниться до кращого: острови освоюватимуться набагато швидше і на ділянках з'являться елітні резиденції, курорти і торгові центри.Це зацікавить

» В Одесі найвигідніше будувати житлові комплекси біля моря
» Перепродаж миттю
» Чи безпечно купувати off-plan в Дубаї?
© Copyright 2013 Нерухомість: котеджі, будинки, квартири