Висока вартість обслуговування кредиту

Автор: Юлія Кожевникова
Опубліковано: 20.06.2013
Початок:   Чому зарубіжні банки не дають кредити на покупку житла в Росії

Оскільки в Росії заборонені зарубіжні філіали, банки не можуть працювати з Росією безпосередньо через високі витрати. Навіть якщо теоретично іноземний банк міг би дати кредит на покупку російського житла, вартість обслуговування цієї застави як для банку, так і для його клієнта буде настільки велика, що нікому із сторін це не буде цікаво.

«Заставу необхідно контролювати: потрібні фахівці із застав, юристи, служба безпеки, причому саме в тому місці, де знаходиться об'єкт кредитування. Для іноземних банків це дорого, якщо операції носять одиничний характер», - пояснює Вячеслав Путіловський.

Криза на ринках нерухомості

Спад на житлових ринках Європи і США привів до того, що місцеві банки не завжди охоче кредитують навіть своїх громадян, охочих обзавестися нерухомістю в своїх країнах. Вячеслав Путіловський вважає, що проблема в тому, що ціни на квартири і будинки падають, і об'єкти вже не можна продати за тією ціною, по якій вони були закладені.

«Багато європейських банків навіть усередині своїх країн не кредитують в окремих регіонах, де попит на нерухомість малий і банку буде складно продати об'єкт, якщо позичальник не виплатить кредит. При цьому обов'язковою є оцінка нерухомості, а в окремих випадках навіть декілька оцінок, проведених по різних каналах. Останнім часом в європейських країнах все складніше одержати кредит на об'єкти», що будуються, - говорить Олексій Павлов.

Проте

Є країни, банки яких за деяких умов згідні піти на ризики і дати позику на покупку нерухомості в Росії. Як розповідає Аріна Хайруліна, лояльніші в цьому відношенні кредитні організації Бельгії, Люксембурга, Монако і Швейцарії.

«Банки в цих країнах фінансують російських позичальників певного профілю. Цим установам сам по собі кредит не дуже цікавий. Їм вигідна подальша робота з клієнтами (обслуговування їх рахунків, залучення капіталу), тому умови надання кредиту у кожному випадку різні. Монакські банки, наприклад, можуть профінансувати до 110 % покупки, але за умови, що клієнт розмістить на їх рахунках або довірить в управління кошти у розмірі 50–100 % від ціни нерухомості», - відзначає Аріна Хайруліна.Це зацікавить

» В Одесі найвигідніше будувати житлові комплекси біля моря
» Перепродаж миттю
» Чи безпечно купувати off-plan в Дубаї?
© Copyright 2013 Нерухомість: котеджі, будинки, квартири