Будинки з бруса – окрема «каста» споруд

Деревину здавна застосовують при будівництві будинків з бруса, стін житла. Низька теплопровідність цього матеріалу, його чудові технологічні, експлуатаційні якості важко, якщо просто неможливо замінити. А найголовніше в дереві — те, що стіни «дихають», відрізняються природними запахами, не можна порівняти ні з чим. Наприклад, будинок з бруса товщиною в 20 сантиметрів з теплоізоляційним якостям легко замінить цегляну стіну в 40 см. Для будівництва будинки з бруса відбирають лише здорову деревину, без червоточини, гнилі.

У дерев’яному будинку несучою конструкцією виступає дерев’яна стіна, що складається з покладених один на одного в поздовжньому варіанті колод, бруса («вінці»). Вінець — це прямокутна конструкція, що складається з перпендикулярно покладених колод або брусів, які скріплені між собою на кутах замковим з’єднанням. Разом з тим, вінці від нижньої обв’язки і до віконного отвору називаються підвіконними. Після них укладаються віконні вінці, а потім — надвіконні. Основна перевага дерев’яного будинку в тому, що така споруда не вимагає капітального фундаменту. Разом з тим, дерев’яний будинок є досить стійким і надійним.

Для будівництва будинку з бруса, переважно, беруть хвойні породи дерев, так як ті містять багато смоли, що і забезпечує довговічність. Діаметр бруса/колоди повинен бути в межах 16-30-ти сантиметрів, а довжина — до 12-ти метрів. Щоб колоди створили стійку конструкцію, їх укладають, як вже згадувалося, по техніці вінця. Більш тонку частину кожного наступного бруса в шаховому порядку кладуть на більш товсту нижнього. Таким чином, компенсують конусоподібну форму дерева.

Найбільш поширеним видом дерев’яних будинків є споруди з оциліндрованої колоди, » дикого зрубу натурального дерева. Завдяки круглій формі, збереженою структурою, створюється відчуття єднання з природою. Дерев’яний будинок з брусів, може мати квадратний або прямокутний профіль. Даний матеріал, по суті, це — оброблені стовбури дерев. Тому, потрібна додаткова обробка і оформлення, щоб виглядали стовбури більш акуратно і рівно. Будинок з бруса будується швидко і якісно. Дерев’яний будинок — це завжди престижно і красиво. А сьогодні ще й цілком доступно, в плані ціни. Будинок з брусу — окрема каста» будівель, стійко переносили різні кліматичні умови.

Джерело фото

30 Комментариев “Будинки з бруса – окрема «каста» споруд”

Полезное
Свежие записи
 
Июнь 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930