Доля стріт-рітейлу в нових районах

Навколо МКАД побудують 1 млн кв.м приміщень для малого бізнесу

На територіях районів масової забудови, зводяться сьогодні в безпосередній близькості від МКАД, в найближчі 10 років планується введення в експлуатацію близько 1 млн кв. м приміщень формату стріт-рітейл. Проблеми з поглинанням цього обсягу нерухомості існують, хоча вони і не фатальні, стверджують експерти ринку.

«Навколо Московської кільцевої, в районах ближнього Підмосков’я, сьогодні йде будівництво понад 20 млн кв.м житла, — коментує генеральний директор компанії «Домус фінанс» Павло Лепиш. — Приміщення стріт-рітейл становлять приблизно 5-10% від цього обсягу нерухомості, тобто до 1 млн кв.м. протягом наступних 10 років всі ці площі будуть введені в експлуатацію, що може призвести до профіциту на обласному ринку приміщень для малого бізнесу», цитує експерта Економетрікнюз.

За словами експерта, проблеми з реалізацією споруджуваних приміщень формату стріт-рітейл очевидні. Справа в тому, що комерційні площі в споруджуваних мікрорайонах мало затребувані великими мережевими операторами торгівлі, які воліють розвивати свій бізнес в локаціях з вже повністю завершеним будівництвом або в концептуальних ТЦ. У той же час, коло індивідуальних підприємців, які можуть орендувати перші поверхи нових житлових будівель, також обмежений: більшість активних жителів ближнього Підмосков’я п’ять днів в тиждень перебувають у Москві, тому магазини і підприємства сфери обслуговування в межах району проживання серед них непопулярні.

«Цільову аудиторію індивідуальних підприємців, що розвивають бізнес в нових районах, формують непрацюючі мами з малолітніми дітьми, а також бабусі, — пояснює Павло Лепиш. — Все, що їм потрібно — це аптеки, невеликий магазин продуктів і, можливо, магазин дитячих товарів. Таким чином, інші види підприємницької діяльності в нових районах масової забудови виявляються незатребуваними. Шанси на короткочасний успіх також мають магазини меблів і товарів для ремонту, але в принципі життя таких магазинів обмежена 5 роками, тобто періодом, коли новосели займаються облаштуванням придбаних квартир».

Втім, зазначає експерт, врегулювати ситуацію з реалізацією приміщень стріт-рітейл за МКАД можуть заходи щодо підтримки підприємств малого бізнесу, запроваджені нещодавно на території області. Зокрема, мова йде про податкові канікули, які надаються малим підприємствам. «Введення пільг вже стимулювало попит на нежитлові приміщення, ми це фіксуємо в динаміці продажів, — говорить Павло Лепиш. — Люди приходять, просять підібрати для них об’єкти в місцях з потенційно найбільшим трафіком споживачів».

18 Комментариев “Доля стріт-рітейлу в нових районах”

Полезное
Свежие записи
 
Июнь 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930