Колір в інтер’єрі: особливості сприйняття

Очі людини можуть вловлювати і розрізняти близько мільйона кольорів і відтінків, і це певним чином впливає на емоції, самопочуття і настрій. Вченим вдалося довести, що колір може підвищити працездатність, викликати почуття радості, спокою і щастя, сприяє створенню комфортної і захищеною атмосфери. Все залежить, на який колір дивитися.

Колір в інтер’єрі не тільки психологічно впливає на людину, але і визначає візуальне сприйняття приміщення. Так, світлі відтінки кольорів, як правило, розширюють і збільшують простір, роблячи його більш легким і вільним. Деякі кольори ще сильніше підкреслюють замкнутість, камерність і маленькі розміри приміщень.

Перш ніж приступити до виконання ремонту в своєму будинку і квартирі незайвим буде ознайомитися з особливостями впливу найпоширеніших кольорів на людину.

Білий колір в інтер’єрі вважається нейтральним, здатним викликати позитивні емоції. Його використання створює відчуття гармонії і чистоти. З ним хоч і не розслабишся, але зарядишся енергією і бадьорістю. Традиційно білий колір в інтер’єрі вважається божественним, царственим кольором, здатним зміцнити і піднести духовно.

Червоний колір в домашньому або офісному інтер’єрі допоможе активізувати працездатність. Він має найбільш сильний вплив на людину, в порівнянні з іншими квітами. Дизайнери рекомендують використовувати світлі відтінки червоного, існуючі в природі.

Зелений колір має заспокійливий ефект, сприятливо впливаючи на нервову систему. Інтер’єр в цьому кольорі сприяє відчуттю умиротворення і комфорту. Цікаво, що він також здатний зменшити апетит, що особливо актуально для людей, вічно сидять на дієті.

Синій вважається холодним кольором, завдяки якому можна досягти ділової робочої атмосфери в приміщенні. Він сприяє спокою, розважливості і спогляданню.

Бежевий колір в домашньому інтер’єрі створює відчуття стабільності і спокою, не викликаючи при цьому негативних емоцій.

Відмінною рисою сірого кольору є його сполучуваність практично зі всіма кольорами. Він здатний зняти напругу, розслабити, дозволяє відчути себе спокійно і захищено.

Помаранчевий колір, завдяки своїй яскравості і теплоті, прекрасно піднімає настрій, підвищує активність і в разі необхідності чудово створює урочисту святкову атмосферу.

Комментарии закрыты.

Полезное
Свежие записи
 
Июль 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031