Мерія Москви вилучає землі для підземки

ПідземкаМетро підсунуло забудовників

Власники московського універмагу «Крестовський» втратили можливість побудувати на місці Ризького ринку торговий центр площею 40 тис. кв. м. Влади міста вилучають цю ділянку під метро, але інвестор намагається відновити інвестконтракт через суд. Багатьом девелоперам доведеться переглянути свої плани: для розвитку підземки місто хоче звільнити 24 ділянки.

В наступний вівторок арбітражний суд Москви, як зазначено на його сайті, має намір розглянути позов ТОВ «Комерційна компанія “Торговий дім”«, що володіє у Ризького вокзалу Москви універмагом «Крестовський», до уряду Москви. Компанія вимагає відновити розірваний инвестконтракт на знесення та реконструкцію Ризького ринку. Тут планувалося побудувати другу чергу «Крестовського» загальною площею 40 тис. кв. м, з яких 2 тис. кв. м повинні бути передані в управління місту. Контракт з мерією інвестор підписав у 2004 році. Витрати на проект могли скласти $120-130 млн, рентабельність вже збудованого об’єкта — 20%, оцінює керуючий партнер Blackwood Костянтин Ковальов. Будівництво на місці ринку повинна була завершитися до 2015 року, але в січні цього року мерія розірвала інвестконтракт. У «Торговому домі» не стали коментувати ситуацію до рішення суду. За даними «СПАРК-Інтерфакс», ця компанія належить структурам підприємця Євгена Бекетова («Крестовський» — єдиний з його відомих проектів).

Читайте також: «Инко-Строитель»: кирпич и другие строительные материалы в Днепропетровске по доступным ценам

Ринковий павільйон буде знесений в будь-якому випадку: на місці будівлі заплановано створення станції третього пересадочного контуру метро (друга кільцева лінія столичного метрополітену), випливає з повідомлення, опублікованого на сайті департаменту міського майна Москви (ДГІ). Хоча поруч із «Крестовським» вже є одна станція метро «Ризька». Ділянка площею 1, 5 га знаходиться в оренді у «Крестовського» і буде вилучено для держпотреб. Але остаточного рішення про розміщення на місці ринку транспортного вузла поки не прийнято, уточнюють в Москомбудінвесті. За оцінками пана Ковальова, ринкова вартість ділянки, що вилучається, — $50-60 млн.

Ризький ринок не єдиний об’єкт, що підлягає знесенню у рамках будівництва метро. Аналогічне рішення ухвалили щодо оптово-роздрібної бази «Фініст» на перетині Аміньєвського шосе з Київської залізницею. Тут планується розташувати станцію «Аміньєвського шосе», випливає з повідомлення ДГІ. Як повідомили в префектурі Західного округу, зараз близько 2 га на правах власності знаходиться у ТОВ «Фенікс-М», яке, за даними «СПАРК-Інтерфакс», належить маловідомим фізособам — Сергію Золотарьову, Олені і Олексію Шараповим. Після затвердження проекту планування ділянки «Фенікс-М» буде запропоновано стати співінвестором будівництва комерційних об’єктів на пересадковій станції, уточнюють в префектурі. Зв’язатися з представниками компанії не вдалося.

Формально власник вилучених земель може отримати компенсацію у вигляді еквівалентного ділянки або грошової суми, яка розраховується на підставі експертної оцінки, зазначають у прес-службі ДГІ. Але, за даними департаменту будівництва, з 2012 року так і не було жодного випадку, коли у вигляді компенсації власникам надавалися ділянки. У середньостроковій перспективі департамент будівництва має намір вилучити під будівництво метро 24 ділянки: для цього владі доведеться врегулювати відносини з 49 власниками.

Вести переговори доводиться не тільки для будівництва метро. Так, ще однієї ділянки нещодавно позбувся закритий пайовий інвестиційний фонд «Берсеньєвський» (управляє нерухомістю групи «Гута» на «Червоному Жовтні»): місто прийняв рішення про вилучення у власника 0, 13 га на території колишньої кондитерської фабрики для облаштування пішохідної зони. Представник «Гути» не зміг назвати розмір наданої компенсації. У публічній кадастровій карті вартість ділянки визначена на рівні 175 млн руб.

37 Комментариев “Мерія Москви вилучає землі для підземки”

Полезное
Свежие записи
 
Июнь 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930