Опалубка: основні види і особливості їх застосування

Опалубкою називають коробчату конструкцію, що складається з сукупності деталей і елементів, які використовують, для того, щоб надати монолітним бетонним і залізобетонним конструкціям необхідну форму. Залежно від особливостей бетонованих конструкцій, їх розмірів, технології виробництва робіт, кліматичних умов вибирається той або інший тип опалубки.

Застосування опалубки дозволяє істотно скоротити терміни будівництва. Якщо раніше опалубка перекриттів була одноразовою системою, то зараз використовується монолітно-каркасна конструкція, яку можна використовувати багато разів і це не відіб’ється на якості будівельних робіт. Такі розібрані опалубки відрізняються високою міцністю і відсутністю тріщин на стінах споруди при усадці. Вони істотно прискорюють процес зведення будівлі, здешевлюючи при цьому його конструкцію. До того ж, на сьогодні існує великий асортимент пропонованих проектованих планувань.

Умовно виділяють декілька видів опалубки. Це стінна опалубка для горизонтальних поверхонь, стінна для вертикальних поверхонь, що стінна ковзає (що повзе) і опалубка для зведення круглих або закруглених будов.

Універсальна ж розбірно-переставна опалубка складається з розібраних щитів. Виробники універсальних опалубок спроектували конструкцію системи так, щоб її можна було використовувати при спорудженні стін і стелі. Найбільш затребуваним елементом опалубної системи є щити заввишки близько 3 тис. мм. Це пов’язано з поверненням моди на високі стелі.

Сучасна конструкція опалубки зведення будівель дозволяє проводити будівельні роботи цілорічно. При покупці опалубки потрібно брати у увагу такі критерії, як співвідношення ціни і якості, зношуваність і універсальність.

Комментарии закрыты.

Полезное
Свежие записи
 
Июнь 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930