«Розумний будинок» Вашій оселі!


Сучасні технології успішно проникали в домашній побут. І тут мова йде не просто про всілякої побутової техніки, а про цілу систему, яка може управляти будинком. Розробники впевнені, що за «розумними будинками» — майбутнє.

Всі турботи господарів готова взяти на себе інтелектуальна система. Те, що ще недавно вважалось фантастикою, тепер вже цілком реально: будинки, що володіють інтелектом, здатні самостійно вирішувати безліч побутових завдань. Як влаштований розумний будинок? Принцип його роботи, звичайно ж, заснований на технологіях розподіленого інтелекту.

Розподілений тому, що не передбачає центрального комп’ютера: в системі кожен вузол наділений власним інтелектом. Разом, звичайно, вони пов’язані загальної керованої мережі, відбувається обмін інформацією. Такий підхід істотно підвищує надійність, робить систему гнучкою, дозволяє легко розширюватися. Управління підсистемами, побутовими приладами здійснюється за допомогою універсальної панелі ДУ, комп’ютера або телефону. На моніторі панелі відображаються всі пристрої, що підключені до системи. Розумним будинком можна управляти одним дотиком до екрану: включати світло, музику або кондиціонер.

Налаштувати управління можливо так, щоб однією кнопкою закривати штори, вимикати світло, музику, замикати двері. Такий сценарій буде називатися — «Сон». Господар зможе створити будь-який сценарій для свого будинку, і кожен з цих сценаріїв можна буде включати натисненням однієї кнопки. Чим конкретно зможе керувати система «розумний будинок»? Приміром, освітленням. Адже коли проектують будинок, витрачають великі зусилля, щоб створити правильне освітлення. Розумний будинок дозволяє одним натисканням кнопки включити той чи інший сценарій освітлення. Таких сценаріїв може бути багато, як кажуть, під настрій.

Розумний будинок і забезпечить безпеку житла: вбереже від проникнення, аварій в самому будинку. Тут передбачається підключення до вікон, дверей датчиків відкриття. В кімнатах встановлюють датчики руху, відеокамери. Можна з будь-якого місця земної кулі спостерігати за тим, що відбувається в будинку. Відеоспостереження дозволить оптимально проконтролювати ситуацію в житлі. Камери можуть виконати і охоронну функцію, і допоможуть простежити за дитиною, нянею, доглядальницею і т.п. Система розумного будинку також забезпечить максимально комфортний мікроклімат в приміщеннях (оптимальну температуру, вологість).

29 Комментариев “«Розумний будинок» Вашій оселі!”

Полезное
Свежие записи
 
Август 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031