Розвинута інфраструктура — основний плюс при виборі житла

«Наявність розвинутої інфраструктури поблизу — серйозний плюс при виборі первинного житла, — зазначає генеральний директор компанії «Континент» Галина Гараєва, — значна частина покупців розраховує якомога швидше переїхати в придбану квартиру, а дефіцит інфраструктури, який часто відзначається у тих районах, помітно знижує якість життя.Дисбаланс особливо помітний у розвитку Нової Москви, де будується набагато більше житла, ніж інфраструктури. Але така ситуація характерна для нового будівництва взагалі. Девелоперам, які не передбачають у своїх проектах вираженою інфраструктурної складової, варто було б подбати про те, щоб нежитлові приміщення були привабливими для орендарів».

Крім того, збільшення темпів реалізації нежитлових приміщень у нових мікрорайонах сьогодні чимало сприяють проблеми в банківському секторі і зростання бівалютного кошика. «Зростає кількість інвесторів, які купують площі на перших поверхах з метою довгострокової експлуатації. Люди, які втратили довіру до депозитів і грошей в принципі, несуть свої заощадження в нерухомість. Частина цього потоку припадає на комерційні об’єкти в складі підмосковних РК. Більш того, при дотриманні курсу на розвиток малого бізнесу, який сьогодні прийнятий Підмосков’ям, ринок приміщень стріт-рітейл може знайти достатню інвестиційну привабливість», — резюмує Павло Лепиш.

Втім, голова ради директорів групи компаній RRG Денис Колокольников впевнений, що 1 млн. кв. м комерційних площ цілком може бути поглинений ринком. Попит сьогодні є, але часто немає гідної пропозиції.

«Якщо у «правильних» локаціях спальних районів створити «правильні» форматні приміщення, у т.ч. окремо побудовані галереї, то ці площі будуть поглинені, — пояснює голова ради директорів групи компаній RRG Денис Колокольников. — Так, попит з боку жителів мікрорайону забезпечений лише обмеженій кількості об’єктів. Але можна орієнтуватися на «зовнішній» попит. Для цього об’єкт має володіти вдалою локацією, а саме приміщення — відповідати необхідним для кожного конкретного бізнесу технологічних рішень і параметрів планування, інженерії та іншим характеристикам. Наприклад, для громадського харчування необхідна відкрите планування, незалежна вентиляція, підвищені показники по електриці. Для універсаму, супермаркету площі складають 400-2000 кв.м без капітальних стін. Багатомережеві орендарі відмовляються від приміщень саме з цієї причини».

30 Комментариев “Розвинута інфраструктура — основний плюс при виборі житла”

Полезное
Свежие записи
 
Июнь 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930