Створення доступного середовища здійснюється у всіх районах Татарстану

Про реалізацію державної політики щодо інвалідів на території РТ в рамках Довгострокової цільової програми Татарстану «Доступне середовище» на 2011-2015 роки йшлося на засіданні комітету Державної Ради РТ по соціальній політиці і комісії Державної Ради РТ з реалізації молодіжної політики, формування здорового способу життя.

У рамках програми «Доступне середовище» були проведені заходи з адаптації 101 об’єкта в 17 муніципальних утвореннях Татарстану. На реалізацію цих заходів з федерального і республіканського бюджетів виділено 695,7 млн. руб. В цьому році адаптація об’єктів проходить у всіх муніципальних утвореннях республіки. На фінансування заходів з адаптації 2080 об’єктів соціального захисту і зайнятості населення, закладів охорони здоров’я, житлового фонду та транспортної інфраструктури передбачено 702,8 млн. руб.

Як повідомила в ході свого виступу заступник міністра праці, зайнятості та соціального захисту РТ по організації діяльності галузі в Казані Ірина Просвирякова, у сфері охорони здоров’я в цьому році адаптуються 53 об’єкта із загальним обсягом бюджетного фінансування 159,1 млн. руб. (для порівняння — у 2011 році роботи велися на 24 об’єктах на суму 190 млн. руб.). За 2 роки були адаптовані такі великі об’єкти, як ДРКБ, РКБ, МКДЦ, онкодиспансер, Клінічна лікарня відновного лікування, Центр реабілітації слуху, центральні районні лікарні та поліклініки і т.д.

Що стосується об’єктів соціального захисту (відділів соцзахисту, будинків-інтернатів, центрів соціального обслуговування та центрів зайнятості), то в цьому році адаптується 51 об’єкт, в минулому році роботи були проведені на 22 об’єктах на суму 135 млн. руб. На об’єктах були облаштовані санітарно-гігієнічні приміщення, встановлені тактильні покриття на шляхах руху для сліпих інвалідів, встановлені індукційні петлі та інформаційні табло для слабочуючих. Додатково у відділах соціального захисту відведені спеціальні місця для собак-поводирів. Також, за словами Ірини Просвирякової, проводилася робота по адаптації 12 професійно-технічних училищ, де навчаються діти-інваліди.

«У 2012 році було приділено увагу впровадженню в республіці інклюзивної освіти та проводяться роботи по адаптації 35 шкіл на суму 51 млн. крб.», — зазначила заступник міністра праці, зайнятості та соцзахисту РТ. З республіканського бюджету на ці цілі було виділено 29,1 млн. руб.

Якщо говорити про спортивні об’єкти, то при адаптації 14 спортивних об’єктів виконувалася завдання зробити їх доступними як для глядачів, так і спортсменів-інвалідів. «Адаптація 16 об’єктів культури була найскладнішою. Багато будівель театрів і культурних центрів мають високу історичну та архітектурну цінність, тому всі проектні рішення на даних об’єктах узгоджувалися з головним архітектурним управлінням», — розповіла Ірина Просвирякова. Доступними, зокрема, стали ТАДТОіБ ім.М.Джаліля, ДБКЗ ім.С.Сайдашева, ТДАТ ім.Г.Камала, Театр ім.К.Тинчуріна, казанський цирк, кінотеатр «Мир», Республіканська бібліотека для сліпих, бібліотека №45 м.казань і Органний зал Набережних Човнів.

В минулому році проведено роботи з адаптації 7 діючих станцій метро на суму 25 млн. руб. В цьому році продовжилися роботи з встановлення напрямних тактильних смуг, світлових інформаційних коробів, пандусів і підйомників. Крім того, в містах республіки експлуатується 641 спеціально обладнаний транспортний засіб, у тому числі 563 автобуса, 76 тролейбусів і 2 трамвая. В наступному році заплановано додатково придбати 223 адаптованих автобуса, 40 тролейбусів і 22 трамвая.

В цьому році велику увагу було приділено адаптації пішохідних переходів і житлових будинків. При адаптації пішохідних переходів проводилися роботи з пониження бортового каменю, укладання тактильної плитки, огородження тротуарів у небезпечних місцях і т.д. Однак, за словами Ірини Просвирякової, виник ряд проблем. Зокрема, невідповідність низки Гостів та Сніпів. Крім того, зниження бортового каменю призвело до того, що автомобілісти стали заїжджати на тротуари і залишати машини у тих місцях, де повинні переходити дорогу інваліди. При цьому також відбувається руйнування тактильної плитки. «Ми підготували і направили в Міністерство праці та соціального захисту РФ пропозицію про посилення відповідальності за паркування на місцях пішохідних переходів та збільшення штрафу за це порушення», — повідомила Ірина Просвирякова. За її словами, на сьогоднішній день штраф за паркування на тротуарі становить 1 тис. руб.

У минулому році в Казані були адаптовані 2 житлових будинки, де компактно проживають інваліди по зору. В цьому році будуть адаптовані 28 таких житлових будинків. Також триває адаптація житлового фонду для інвалідів-візочників (1931 під’їзд на суму 199 млн. руб.), запланована реконструкція під’їздів житлових будинків, де проживають інваліди-візочники.

Крім того, в Татарстані проводиться паспортизація об’єктів соціальної інфраструктури, розроблено програмний продукт по створенню карти доступності об’єктів, на офіційних сайтах республіканських міністерств відкриті сторінки «Доступна середовище», у всіх районах республіки розроблені муніципальні програми «Доступна середовище», створені експертні групи з числа представників громадських організацій.

Тема створення доступного середовища викликала досить багато питань, зокрема, на засіданні прозвучала думка про необхідність адаптації не тільки загальноосвітніх шкіл, але і корекційних шкіл і дитячих садів.

17 Комментариев “Створення доступного середовища здійснюється у всіх районах Татарстану”

Полезное
Свежие записи
 
Июнь 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930